چگونه بیس ترانزیستور را با 5 ولت تحریک کنم و 12 ولت را از امیتر به کلکتور عبور دهم

با عرض سلام و خسته نباشید
من نیاز به قطعه ای دارم که بتونم مثل ترانزیستور ، بیس را با 5 ولت تحریک کنم ، و به جای عبور گراند ، 12 ولت را عبور دهم . همچنین بلعکس این موضوع هم نیاز دارم که بیس را با گراند تحریک کنم و در خروجی ، باز هم گراند را عبور دهم ؟ آیا چنین پدیده ای امکان پذیر هست ؟
میتونم از ترانزیستور استفاده کنم یا قطعه دیگری مورد نیاز است ؟
با تشکر .

سلام مجدد
من فکر میکنم تنها راه این کاری که من میخوام انجام بدم ، استفاده از دو عدد ترانزیستور هستش ،یکی npn و یکی دیگری pnp ، اما با این کار با توجه به نیاز من ، به 12 عدد ترانزیستور npn و 12 عدد pnp نیاز دارم ، بهترین روش این هست که از ترانزیستور آرایه ای استفاده کنم ، من برای ترانزیستور های npn ، تونستم آی سی پیدا کنم (ULN2803APG) ولی برای نوع PNP متاسفانه نتوستم ، با توجه به تحمل 12 ولت البته ،
ممنون میشم اگه قطعه ای با چنین مشخصاتی میشناسید ، به من معرفی کنید .

البته همچنان نمیدونم که بهترین روش برای این کاری که میخوام انجام بدم ، استفاده از 24 عدد ترانزیستور باشد !!!

سلام دوست عزیز، آیا میتونید برای اینکه من سوال شما رو بهتر متوجه بشم، یک شماتیک از اون ارسال کنید؟

اگه برای ترازیستور NPN مشکل آی سی داری بهترین آی سی برای این ترازیستور ها ULN2003 هستش