بخش 16 ADC scan-dma

سلام وقتتون بخیر.بخش adc توی مثال شتاب سنج که مد scan continuous با dma بررسی شد نمیتونم خروجی صحیح بگیرم.
کد و تنظیمات cube عینا شبیه ویدیو هست.ماژول شتاب سنج رو با مولتی متر تست کردم،به Vcc و gnd مقدار دادم و ولتاژ 3 پایه دیگه رو اندازه گرفتم که مطابق انتظار حدودا 1.5 1.5 و 1.3 بود.پایه های PA1 PA2 PA3 برد دیسکاوری f429 هم با اتصال به 3 ولت و gnd تست کردم که مطابق انتظار 0 و 4095 خروجی دادن.
اما بعد از کامپایل و پروگرم مقدار متغیر ها به صورت زیر هست ،خیلی تلاش کردم که به نتیجه برسم ولی نشد.توی ویدیو آموزش هم ابتدا این مشکل برای کد خودتون پیش اومد ولی بعد مشکلش حل شده بود و خروجی درست بود.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
IMG_20220926_154656_1
scan-dma

با پتانسیومتر کانال های رو چک کردم.IN1 و IN2 مقدارشون تا 20 بالا میومد یهو 3000 میشدن.نمیدونم این پایه ها مشکل دارن یا کلا برد f429 اینطوریه.
بقیه کانال ها رو چک کردم مشکلی نداشتن و مقدارشون از 0 تا 4095 پیوسته تغیر میکرد.
IN3 و IN4 و IN5 رو به عنوان ورودی ADC تعریف کردم ولی باز هم مشکل برطرف نشد .

با سلام
با توجه به توضیحی که دادین مشکل از برد دیسکاوری نیست و برد سالم هست. احتمالا مساله از اون قسمت ضرب و تقسیم ها هستش به دلیل اینکه اینطور که به نظر میاد مقادیر متغیر adc_value هم درست هستش.
لطفا کدی که برای اون قسمت زدید رو به اشتراک بزارید که بتونیم ببینیم مشکل از کجا میتونه باشه.